Teknik optimizasyon

Bir web sitesinin teknik unsurlarını optimize etmek SEO başarısı için çok önemli ve temeldir. Her şey mimariyle başlar; arama motorları tarafından taranabilen ve dizine eklenebilen bir web sitesi oluşturmak. Arama motorlarının sayfalarınızdaki tüm içeriği (ör. metin, görseller, videolar) keşfetmesini ve bunlara erişmesini kolaylaştırmak istiyorsunuz. Burada hangi teknik unsurlar önemlidir: URL yapısı, gezinme, dahili bağlantı ve daha fazlası.

Deneyim aynı zamanda teknik optimizasyonun kritik bir unsurudur. Arama motorları, hızlı yüklenen ve iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayan sayfaların önemini vurgulamaktadır. Önemli Web Verileri, mobil uyumluluk ve kullanılabilirlik, HTTPS ve müdahaleci geçiş reklamlarından kaçınma gibi unsurların tümü teknik SEO açısından önemlidir.

Teknik optimizasyonun başka bir alanı da yapılandırılmış verilerdir (diğer adıyla şema). Bu kodu web sitenize eklemek, arama motorlarının içeriğinizi daha iyi anlamasına ve arama sonuçlarındaki görünümünüzü iyileştirmesine yardımcı olabilir. Ayrıca web barındırma hizmetleri, CMS (içerik yönetim sistemi) ve site güvenliğinin tümü SEO’da rol oynar.

top
Paid Search Marketing
Search Engine Optimization
Email Marketing
Conversion Rate Optimization
Social Media Marketing
Google Shopping
Influencer Marketing
Amazon Shopping
Explore all solutions